Son Yaptığımız Projelerimiz

Teras Su Yalıtımı Nedir?

Sembol İnşaat, teras ve balkonlarda kalıcı ve uzun ömürlü su izolasyon sistemleri sunan bir firma olarak hizmet vermektedir. Kullanılan izolasyon ürünleri, kaliteli ve sağlığa zarar vermeyen özelliklere sahiptir.

Sağlıklı İzolasyon Önemi

Açık teraslar yaşam alanları olarak kullanıldığı için teraslarda kullanılan izolasyonun sağlık açısından güvenli olması önemlidir. Kalitesiz izolasyon malzemeleri, güneş ışınlarının etkisiyle zehirli oksitler ve solvent gazlar salabilir, bu da sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, teras ve balkon gibi yaşam alanlarında kullanılan izolasyonun gıda sertifikalı ve sağlık kurallarına uygun olması gerekmektedir.

Solventsiz ve Gıda Sertifikalı Ürünler

Firma, solventsiz ve gıda sertifikalı izolasyon ürünleri kullanmaktadır. Sağlık kriterlerine önem veren firma, ucuz ve kalitesiz izolasyon malzemelerini kullanmamaktadır.

Teras İzolasyon Ürünleri ve Ömürleri

Teras izolasyonunda kullanılan ürünler sürme izolasyon ve sprey izolasyon olmak üzere iki türdedir. Sürme izolasyonlar teras üzerine uygulandığında en fazla 10 yıl ömre sahiptir. Ancak şap altına ve fayans altına uygulanan sürme izolasyonların ömrü 20 ila 30 yıl arasında değişmektedir. İzolasyon ürünlerinin ömrü, kaliteye ve yapılan işçiliğe bağlıdır.

Zemin Hazırlığı ve Astarlama İşlemi

İzolasyon öncesi zemin hazırlığı, yapılan son kat izolasyonun ömrünü belirler. Zemin hazırlığı, temizlik araçlarıyla tozsuz bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Astarlama işlemi, zemine uygun olarak seçilmeli ve uzman kişiler tarafından titizlikle uygulanmalıdır.

Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Teras su yalıtımı sürecinde, yüzeyin etüdü yapılmalı, terastaki mevcut kaplamalar incelenmeli, uygun yalıtım ürünü seçilmeli ve seramik üzerine derz dolgu yapılarak su yalıtımı uygulaması yapılmalıdır. Yalıtım uygulamasında işçilik ve malzeme seçimi büyük önem taşır.

Teras Fayans Üzeri Su Yalıtımı

Teras fayans üzeri su yalıtımında sağlam fayansların belirlenmesi önemlidir. Eğer su sızması yoğunsa, fayansların kırılması ve su tesisatının incelenmesi gerekebilir. İşçilik kalitesi, teras fayans üzeri su yalıtımında uzun ömürlü sonuçlar elde etmek için kritiktir.

Teras Su Yalıtımı Tavsiye

Teras su yalıtımında, referans ve tavsiyeler önemlidir. Uzman ve memnuniyet odaklı firmalar, problemsiz izolasyon sağlayarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarlar.

İlgili Arama Terimleri;

 • Teras su yalıtımı
 • Balkon izolasyonu
 • Sağlıklı izolasyon ürünleri
 • Kaliteli teras izolasyon
 • Solventsiz su yalıtımı
 • Uzun ömürlü izolasyon
 • Teras izolasyonu tavsiye
 • İşçilik kalitesi teras yalıtımı
 • Fayans üzeri su yalıtımı
 • Gıda sertifikalı izolasyon
 • Profesyonel izolasyon firması

Teras Su Yalıtımı

Fiyat Listesi

Minimum20,00 €
Maksimum45,00 €
m² Birim Fiyatı
Buradayız
+90 530 255 69 00