TEKNİK ŞARTNAMESİ

 

1.Yüzey Hazırlığı.

(3mm) Self Levelling Epoksi Zemin Kaplaması yapılacak beton yüzeyler aderansı azaltacak veya engelleyecek  her türlü yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır. Yüzeydeki serbest parçalar, beton yüzeylerdeki çimento şerbeti ve yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir. Beton yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Beton minimum 25 N/mm² basınca dayanıklı en az 1,5-2 N/mm² çekme dayanımına sahip olmalıdır. Yüzey temiz düzgün, kuru olmalı % 5 nemi geçmemelidir, eğer nem oranı bu değerin üzerinde ise nemli yüzeylerde kullanılan PRIMER SC 220 %100 Nemli Yüzeyler İçin Epoksi Astar kullanılmalıdır.  Yüzey hazırlığı mekanik yöntemler (shot- blasting, diamond grinder, elmas taş) kullanılarak yüzeyde oluşmuş şerbet tabakası kaldırılacak, oluşan toz tabakası endüstriyel vakumlu süpürge ile süpürülecektir. Yüzeyde (şerbet  tabakası) gevşek kısım kesinlikle olmamalıdır.

  1. Yüzey Tamiratı.

Yüzey hazırlığı yapılmış  zemindeki, çatlaklar  mekanik ekipmanlarla pürüzlendirilir.  Anolar halinde kesilmiş derzler uygun bir hilti kırım makinası ile V şeklinde açılır yüzeyde oluşan toz ve parçacıklar süpürülür endüstriyel vakumlu süpürge ile tozdan arındırılır. Solventsiz Epoksi Astar Macun kıvamına getirilerek mala veya ıspatula ile yüzeye uygulanarak işlem sonlandırılır.

  1. Epoksi Astar Uygulaması.

Yüzey hazırlığı ve tamiratı yapılmış  beton yüzey, Self Levelling  Epoksi Kaplama öncesi, yüzeydeki kılcal boşlukların kapatılması, yüzey mukavemetinin artırılması ve epoksi kaplamanın yüzeye  aderansının sağlanması açısından, Yüzeye 0.400 kg/m² Solventsiz Epoksi Astar içerisine 0.400 kg/m²  0,1-0,3 kuvars dolgu kumu ilave edilir. Epoksi Astar uygulamasına geçilmeden önce ürünün karışım oranlarına dikkat edilerek düşük devirli bir karıştırıcı ile önce,

A bileşeni (epoksi reçine)  karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken ,  B bileşeni (epoksi sertleştirici) ve belirtilen miktardaki 0,1-0,3 kuvars dolgu kumu yavaş yavaş A bileşeni içerisine ilave edilir ve 3-4 dakika homojen olacak şekilde karıştırılarak ürün uygulamaya hazır hale getirilir. Karışımı hazırlanmış ürün yüzeye mala yardımı ile uygulanır. Yüzey yaş iken üzerine 0,3-0,7 kuvars kumu 2 kg/m² olacak miktarda serpilir. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak değişmekle birlikte 12saat sonra yüzey üzerindeki fazla kuvars kumlar süpürülüp yüzey uygun aşındırıcılar ile istenilen nitelikte aşındırılır ve oluşan toz tabakası endüstriyel vakumlu süpürge ile süpürülerek, Ara Kat uygulamasına hazır hale getirilir.

  1. Ara Kat Uygulaması.

Astar Kat uygulanan yüzeyler nem, toz ve hava akımından korunmalı. Herhangi bir şekilde yaya veya araç trafiğine açılmamalıdır. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak değişmekle birlikte astar uygulamasından 12 saat sonra üzerine Ara Kat yüzeye 0,800 kg/m²  olacak miktarda mala yardımıyla uygulanır uygulamaya geçilmeden önce ürünün karışım oranlarına dikkat edilerek düşük devirli bir karıştırıcı  ile önce, A bileşeni (epoksi reçine)  karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken, B bileşeni (epoksi sertleştirici) yavaş yavaş A bileşeni içerisine ilave edilir ve 3-4 dakika homojen olacak şekilde karıştırılarak ürün uygulamaya hazır hale getirilir. .

5.Self Levelling Epoksi Son Kat Uygulaması.

Ara kat uygulaması yapılmış yüzeyler nem, toz ve hava akımından korunmalı, herhangi bir şekilde yaya veya araç trafiğine açılmamalıdır. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı değişmekle birlikte 12 saat sonra üzerine SOLVENTSİZ  SELF LEVELLING ZEMİN KAPLAMASI  taraklı mala veya seviye tarağı ile 1.5 kg/m²  olacak miktarda uygulanarak işlem sonlandırılır.  Uygulamaya geçilmeden önce ürünün karışım oranlarına dikkat edilerek düşük devirli bir karıştırıcı  ile önce, A bileşeni (epoksi reçine)  karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken, B bileşeni (epoksi sertleştirici) yavaş yavaş A bileşeni içerisine ilave edilir ve 3-4 dakika homojen olacak şekilde karıştırılarak ürün uygulamaya hazır hale getirilir. Uygulama bittiğinde parlak, pürüzsüz  bir yüzey elde edilir. Uygulanan yüzeyler nem, toz ve hava akımından korunmalı herhangi bir şekilde yaya veya araç trafiğine açılmamalıdır.  Son kat uygulaması yapılmış yüzey 48 saat içinde yaya trafiğine açılabilir.

Buradayız
+90 530 255 69 00