Hizmetlerimiz


Teras Su Yalıtımı

Teras Su Yalıtımı

Teras Su Yalıtımı

Sembol İnşaat teras izolasyonların da ve balkon izolasyonların da sizlere kalıcı ve uzun ömürlü su izolasyon sistemleri ile hizmet vermektedir. Kullandığımız izolasyon ürünlerimiz kaliteli ve sağlığa zarar vermeyen izolasyon ürünleridir. Açık teraslar yaşam mahalli olarak kullanıldığı için teraslara uygulanan izolasyonun sağlık açısından tehlike arz etmeyen izolasyon ürünü olması gerekmektedir. Kalitesiz izolasyon terasta veya balkonda kullanılırsa güneş ışınlarının izolasyona vurması ile beraber izolasyonun tabakasında ki zehirli oksitler ve solvent gaz salımı yaparlar bu durum sağlık açısından tehlikelidir. Bu yüzden teras ve balkon gibi yaşam mahalli alanlarında kullanılan izolasyon gıda sertifikalı sağlık kurallarına uygun kimyasal su izolasyonu tercih edilmelidir.

Ürünlerimiz solventsiz ve gıda sertifikalı ürünlerdir. İzolasyon yapmaktan önce sağlık kriterlerine önem veren firmamız sağlığı tehdit eden ucuz kalitesiz izolasyon malzemelerini bünyesinde barındırma maktadır ve kullanmamaktadır.

​Teraslarda bulunan fayanslar izolasyon konusunda tek başlarına görev göremezler. Fayansların derz araları zaman geçtikçe yıpranırlar. Yıpranan derz aralarında ufak ufak çatlamalar ve delikler oluşur. Yağmur yağdığında derz aralarından su girer ve fayans altındaki şapı su ile doldurmaya başlar. Şap artık tamamen su ile dolduktan sonra gözle görülür damlamalar meydana gelmektedir ve terasınız artık su kaçırmaya başlar.

​Teras izolasyonların da kullanılan pek çok izolasyon ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler sürme izolasyon yani el ile sürülen izolasyonlardır. Diğer izolasyonlar ise sprey olarak atılan izolasyonlardır. Sürme izolasyonların ömürleri teras üzerine uygulandıysa en fazla 10 yıldır. Şap altında ve fayans altına uygulanan sürme izolasyonların ömrü ise 20 ile 30 yıl arasında değişmektedir. İzolasyon ürünlerinin ömürleri kullanılan izolasyonun kalitesine ve yapılan işçiliğe bağlıdır. Her zaman kaliteli ürün ile kaliteli işçilik olduğu zaman yapılan işte kaliteli olmaktadır.

​İzolasyon öncesi zemin hazırlığı çok önemlidir. Yapılan zemin hazırlığı son kat izolasyonun ömrünü belirler. Zemin hazırlığında son kat izolasyonun öncesinde uygulanan astarlama işlemi kesinlikle özen ve titizlikle yapılmalıdır. Zira zemin hazırlığı ve astarlama kötü yapılırsa yapılan son kat izolasyonun ömrü de az olacaktır veya su kaçırmaya başlayacaktır. Zemin hazırlığında yapılacak işlemler önce zemin de toz kalmayacak şeklinde zemin temizlik araçları ile temizlenmektedir. Daha sonra zemine uygun olan astarlama işlemi yapılmalıdır. Zemine uygun olan astar kesinlikle doğru tercih edilmelidir. Her zemine aynı astar uygulanmaz. Zeminlere göre astar uygulaması uzman bilir kişi tarafından seçilip uygulanmalıdır. Daha sonra zemin temizliği ve astarlama işlemi yapıldıktan sonra son kat izolasyonu yapılmaktadır.

TERAS İZOLASYON işlerinizde kaliteli işçilik ve ömürlük izolasyon sağlamak istediğinizde iletişim adresimizden bizleri arayarak bilgi ve fiyatlandırma alabilirsiniz. İzolasyon işlerinizde teras izolasyonunda hem su izolasyonu sağlayın hemde dekoratif görünüm sağlayın. Yaptığımız izolasyonun üzerine fayans tarzı kaplamalar yapmanıza gerek yoktur. Poliüretan teras izolasyon ile teraslarınız dekoratif görünüme kavuşur. Dekoratif olan teras izolasyonunda bizleri tercih edebilirsiniz.

Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Teras su yalıtımı nasıl yapılır konusu, inşaat sürecindeki yapıları da, oturulan binaları da kapsayan bir dizi cevaplar barındırmaktadır. Teras izolasyonunda en önemli kural hızlı ve etkili sonuç alınmasıdır. Özellikle yaz aylarında yapılan yalıtım çalışmasının, insanları terası kullanmaktan alıkoymayacak şekilde planlanması gerekir.

  1. Yüzeyin etüdü yapılmalı ve hazırlığı önceden bitirilmelidir.

  2. Terastaki mevcut kaplamaların türü belirlenmeli ve sağlamlığı incelenmelidir.

  3. Önceki kaplamaya göre uygun yalıtım ürünü seçilmeli ve hazırlanmalıdır.

  4. Seramik üzerine derz dolgu yapılarak su yalıtımı uygulaması yapılmalıdır.

  5. Kurumadan su ile yıkama işlemi gerçekleştirilmemelidir.

  6. Teras su yalıtımında zeminin önceden ne ile kaplanmış olduğu çok önemli olduğu için, yalıtım uygulaması da değişkenlik gösterecektir.

Örneğin sadece dökme beton ile kaplanmış açık teraslarda çok farklı ürünler kullanılırken, seramik, mermer veya fayans kaplamalarda daha farklı yalıtım ürünleri söz konusu olmaktadır. Zeminin kaplama olarak iyi incelenmesi ve yalıtım uygulamasında karşılaşılabilecek potansiyel sorunların tespit edilmesi zaman kazandıracaktır.

Teras Fayans Üzeri Su Yalıtımı

Teras fayans üzeri su yalıtımında dikkat edilecek en önemli husus, mümkün olduğunca ek bir masraf çıkarmadan uygulamanın yapılmasıdır. Sağlam olan fayanslar belirlenmeli, kaplanacak boşluk varsa sıkıntı giderilmeli ve uygulama hatasız sonuçlandırılmalıdır.

Gerek duyulursa süpürgelikler sökülerek yenilenebilir veya uygun malzeme ile yalıtım sağlanabilir. Eğer su sızması yoğun ise, fayansların kırılıp su tesisatının incelenmesi gerekeceğinden, bu durumda yapılacak en iyi şey, iyi bir ustanın tesisatın su sızan alanını tespit etmesi ve gerektiği kadar yer kırmasıdır.

Tüm alanın sökülerek yalıtımdan çok daha fazla bir bütçe gerektirmesi hoş olmayacaktır. Bu yüzden tüm yalıtım türlerinde olduğu gibi teras fayans üzeri su yalıtımında da işçilik fevkalade önemlidir. Deneyimli ustaların yaptığı çalışma hakkını vermektedir.

Derz dolgu gibi çalışmaların sonrasında önerilen en önemli şey, terasın sürekli yıkanmaması, süpürülerek paspas çekilmesi olmaktadır çünkü dolguların zamanlar su ve sürtünme ile kalktığı ve yalıtım özelliğini yitirdiği görülmektedir. Önlem kullanım olarak alındığında, çok daha fazla uzun ömürlü olacak izolasyon uygulamalarına sahip olabilirsiniz.

Teras Su Yalıtımı Tavsiye

Teras su yalıtımı konusunda, birçok kişi tavsiye üzerine iş yaptırmaktadır. Daha önceki çalışmalarından memnun kalınmış firmaların ve ustaların, tavsiye ve referans ile yeni önerilere sunulduğu görülmektedir.

Teras su yalıtımı konusunda alanında uzman firmalar, problemsiz izolasyon sağlayarak, ek bir tadilat çıkmasına mani olmaktadır. Bu yüzden periyodik aralıklarla sürekli yalıtım yaptırmak yerine, bir kez sağlam ve uzun ömürlü izolasyon yaptırmak daha iyi olacaktır.

Teras su yalıtımı konusunda, profesyonel bir çalışma benimseyen firmamız, her türden sorununuza çözüm bulmaktadır. Kısa ve pratik çözümler ile probleminizi çözüyor ve yalıtım çalışmasını teslim ediyoruz.

Müşteri memnuniyetinin esas olduğu prensiplerimiz ile çözüm ortaklığı kurduğumuz tüm müşterilerimiz, en önemli referansımız olmaktadır.

 


ARA

WhatsApp